Perşembe , 30 Mayıs 2024
Ana Sayfa / Genel / DİKKAT! TEKNOLOJİ İMAM HATİP LİSESİ AÇILIYOR!

DİKKAT! TEKNOLOJİ İMAM HATİP LİSESİ AÇILIYOR!

İmam Hatip Liselerinde sanat, spor, fen ve sosyal bilimler, dil ve hafızlık proje okullarından sonra şimdi de teknoloji ağırlıklı eğitim veren proje okulları eğitim hayatına giriyor.

Daha çok teknoloji odaklı eğitim verecek olan ilk imam hatip lisesi ise; İstanbul Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi olacak.

Teknolojik okul, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında eğitimine başlayacak.

Nasıl öğrenci alacak?

Kontenjanı 90 kişi olarak belirlenen okula merkezi sınavla yerleştirme yapılacak.

Okula Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu “Yeni Ortaöğretim Tasarımı” ilk defa pilot olarak uygulanacak. Program, bu tasarımın Fen Lisesi programında yer alan Fen ve Teknoloji derslerinden oluşturulacak. 2024 yılından itibaren ise üniversite sınavı bu programa göre hazırlanacak.

İki dil bilecekler

Hazırlık sınıfında İngilizce ve Arapça yabancı dillerini de verecek olan okulda, 20 saat İngilizce, 7 saat Arapça eğitimi olacak. Fen ve teknoloji dersleri arasında ise bilişsel sinirbilim, otonom araçlar, moleküler biyoloji, robotik kodlama yer alacak. Matematik, edebiyat, fizik, kimya ve diğer dersler de muadili okullara göre belirlenecek.

Milli teknoloji hamlesine destek

Okul, hem teknolojik hem de akademik yönden iyi yetişmiş, dijital çağa hazır, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sunabilecek gençlerin yetiştirilmesini önüne hedef olarak koyuyor. Yeni dünyanın bilgi ve kültür birikimine sahip, medeniyet değerlerini tanıyan ve benimseyen, teknolojiyi insan onuruna yakışır bir şekilde kullanarak insanlığın sorunlarına çözüm üreten nesiller yetiştirmek de kurumun misyonu olarak belirleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEKNOLOJİK VE FERAH SINIFLARI İLE BAŞARIYI YAKALAMAK ÇOK KOLAY…

Keçiören’de merkezi bir konumda olan Keçiören Anadolu İmam hatip Lisesi, teknolojik ve ferah sınıfları ile …

Bir cevap yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız