Çarşamba , 24 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Dünya / İFTARA KUDÜS’TEYİZ SİZİ DE BEKLERİZ!

İFTARA KUDÜS’TEYİZ SİZİ DE BEKLERİZ!

Dünyayı saran pandeminin getirdiği tüm sıkıntılara rağmen Ramazan-ı Şerif tüm güzelliği ve tüm bereketiyle evlerimize neşe getirdi. Belki de tüm dünya karantinayken evlerimize aldığımız tek misafir O!

Evet! Meydanlar boş, mabetler boş ama her şeye rağmen belki de hiç bu kadar hissederek yaşadığımız başka bir Ramazan olmayacak. Dünyanın meşgalelerinden kurtulup, en iyi sığınak olan evlerimize sığındığımız bu günleri fırsata çevirip Ramazanı doyasıya yaşarken, sahursuz iftarlar yapan kardeşlerimizi de unutmayacağız.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı KUDIS-2-1024x1024.jpeg

Tüm dünyayı kaplayan bu virüs salgınından bizlerden kat ve kat daha fazla etkilenenlerden biri de şüphesiz Mescid-i Aksâ’mızın muhafızları olan Kudüs halkıdır. Osmanlı Devleti’nin dağılmasından bu güne kadar herhangi bir ülkenin vatandaşı olmamış ve yeryüzünde yaşayan son Osmanlı halkı olan Kudüslüler, zaten oldukça zor olan şartlarda yaşarken Siyonist rejimin yanında bir de virüs ile de mücadele etmek zorunda kalmışlardır.

Mescid-i Aksâ’yı muhafaza edeceklerine ant içmiş ve şu anda evlerine kapanıp hiçbir şekilde yiyecek alamayan Kudüs halkı için Ankara Sivil Toplum Platformu Kudüs Komisyonu, örnek bir kampanya başlattı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı KUDIS-3-1024x1024.jpeg

Ankara Sivil Toplum Platformu (ASTP) bünyesinde bir araya gelen ve aralarında Önder Ankara’nın da bulunduğu 43 STK’dan oluşan Kudüs Komisyonu; “İftarda Kudüs’teyiz, Sizi de Bekleriz” kampanyası ile bu Ramazan’da da mazlum Kudüs halkının yanında…

Platform tarafından basına yapılan yazılı açıklamada, “millet olarak Tarih boyunca mazlumun yanında ve Müslüman kardeşlerinin ihtiyacını önceleyen olduk. Bugün de korona virüsü sebebi ile hem maddi olarak çok zor durumda kalan hem de gerekli tıbbi desteği alamayan Kudüslü Müslüman kardeşlerimiz bizlerin yardımlarına her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duymaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı KUDIS-4-1024x1024.jpeg

Kampanyanın öneminde dikkat çeken Önder Ankara Başkanı Uğur Korkmaz ise “Bu yıl sevdiklerimizi iftara davet edemesek de sevdiklerimize Kudüs’te iftar ettiririz. Haydi gelin! Mukaddesatımızı koruduğu için aç bıraktırılan kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım. Önder Ankara üyeleriyle birlikte tüm Kudüs sevdalılarını kampanyamıza destek vermeye çağırıyoruz.  Kudüs davamız yerde kalmasın.” diye konuştu.

Kampanya kapsamında Fitre, Zekat veya gıda yardımında bulunmak isteyenler aşağıdaki İBAN numarasına bağışlarını gönderebilirler. Kudüs için Fitre 27, İftar 45, Gıda yardımı 200 Türk Lirasıdır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

İBAN: TR750020500001022491600003

Hesap Adı: Ümmet Vakfı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEKNOLOJİK VE FERAH SINIFLARI İLE BAŞARIYI YAKALAMAK ÇOK KOLAY…

Keçiören’de merkezi bir konumda olan Keçiören Anadolu İmam hatip Lisesi, teknolojik ve ferah sınıfları ile …

Bir cevap yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız