Cumartesi , 20 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Eğitim / KÖKLÜ GEÇMİŞİYLE ANKARA’NIN DEĞERLİ BİR MARKASI: TEVFİK İLERİ İHL

KÖKLÜ GEÇMİŞİYLE ANKARA’NIN DEĞERLİ BİR MARKASI: TEVFİK İLERİ İHL

“İmam hatip okullarının açılması bir zaruriyettir” deyip bu okulların açılmasına öncülük eden dönemin Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri’nin adını taşıyan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Okulu köklü geçmişiyle şimdiye kadar pek çok mezun vermiştir.

Marka değeri olan okulumuz, 1951 yılında Ankara İmam Hatip Okulu adıyla eğitim öğretime başlamıştır. Türkiye’nin ilk açılan yedi imam hatip lisesinden biri olan okulumuz; 2013-2014 eğitim öğretim yılında Yenimahalle ilçesinde, kendi kategorisinde, kaliteli okul olarak seçilmiştir.

Türkiye genelinde az sayıda bulunan proje okulu kapsamındadır. Günümüze kadar her alanda başarılarıyla kendini ispatlamış on binlerce mezun vermiştir. Köklü geçmişi iddialı bir gelecek anlayışı vardır. 2014/2015 eğitim öğretim yılından itibaren fiziki ortamları öğrenci ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş, alt yapısı tamamlanmış ve Selçuklu mimarisiyle göz kamaştıran özel bir okulda okuyacaksınız. Kampüsümüzde, kitap sayısı on binleri aşan geniş bir kütüphane, açık ve kapalı spor alanları, konferans salonu, tiyatro salonu, donanımlı laboratuvarları, kapalı otopark, 250 kişilik öğrenci yurdu vardır.

Okulumuzda kaliteli eğitimin yanında her yıl öğrencilerimizin ilgi ve isteklerine bağlı birçok hobi kursları açılmaktadır. Öğrencilerimizi hem dini hem de akademik açıdan donanımlı yetiştirerek hedeflerine ulaştırmak istiyoruz. Bu amaçla derslerimizde onların bilgilerini ve akademik becerilerini geliştirecek her türlü mesleki ve akademik öğrenme ortamları sunuyoruz. Mesleki tatbikat, destek kurslar ve hobi etkinlikleri ile onların ders ve sosyal başarılarına katkı sağlıyoruz.

Öğretmen eksiği bulunmayan okulumuzda, kendi alanlarında uzman 183 seçkin eğitim neferi siz değerli gençleri hedeflerinize ulaştırmak için bekliyor.

Her yıl Ankara içinde veya Türkiye genelinde birçok dereceyi elde eden öğrencilerimizin arasına katılabilirsiniz.

Konferans salonu, tiyatro salonu, spor salonu, sergi alanı gibi okulumuz içerisindeki faaliyet alanlarından istediğiniz ölçüde yararlanabilirsiniz. İsterseniz okulumuzun yaptığı faaliyetlere katılabilirsiniz. Okulumuz, her yıl ülkemizin onlarca tanınan yüzüne, fikir ve düşünce adamına veya sanatçısına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yurt dışından gelen yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Unutmayın! Bizim İçin Özelsiniz!

Okulumuza geldiğiniz ilk andan itibaren Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi mensubu olmanın ayrıcalığını yaşayacak ve hayatınız boyunca bu sıfatı gururla taşıyacaksınız. Hiçbir öğrencimizin alternatifi yoktur. Her biriniz, biricik ve özelsiniz bizim için. Bu duyguyu öğrenci iken de mezun olduktan sonra da hep hissedeceğinize inanıyoruz. “Tevfik İleri’li olmak, mezun olmak ile bitmez.”

Sevgili Gençler, Şimdi bizimle beraber geleceğinizi planlamaya, çalışmaya ve başarmaya var mısınız?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEKNOLOJİK VE FERAH SINIFLARI İLE BAŞARIYI YAKALAMAK ÇOK KOLAY…

Keçiören’de merkezi bir konumda olan Keçiören Anadolu İmam hatip Lisesi, teknolojik ve ferah sınıfları ile …

Bir cevap yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız