Cumartesi , 20 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Güncel / KONYA’DA İHL’LİLER UYDU EĞİTİMİNDE

KONYA’DA İHL’LİLER UYDU EĞİTİMİNDE

Konya’da uydu eğitimi başlıyor.

İTÜ-APİS AR-GE TAKIMI tarafından Konya’da model uydu yapım eğitimi verilecek. Tüm üniversite ve lise öğrencilerine yönelik Konya Bölgesinde verilecek olan Model Uydu Yapım Eğitimi, Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı Bilim Merkezi sponsorluğu ve ev sahipliğinde 5-6 Şubat tarihleri arasında Konya İmam Hatipliler Derneği (KİMDER) Koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek.


Nasa’nın CANSAT Model Uydu Yarışması ’ nın bu sene 43.’sü gerçekleştiriliyor. Bilim meraklılarının dikkatle takip ettiği bu yarışmada, geçen sene İTÜ APİS AR-GE topluluğu birinci oldu. Bu sene de yarışmanın aynı formatı Türkiye’de düzenlenecek.

Model uydu kutu kola boyutlarında 350 gram ağırlığında 250 metreden drone’dan bırakılacak yazılım bilgisi gerektiren, dünya çevresinde bulunan uyduların minimalize edilmiş hali.

KONYA’DAN İKİ İHL KATILACAK

Konya İmam Hatipliler Derneği, yoğun çalışmaları sonucunda 2 adet imam hatip okulundan takım çıkardı. İmam hatipliler için teknoloji alanında önemli bir adım olan bu yarışma formatında, APİS ekipler bölge bölge eğitimler veriyor.

Ayrıca dernek, Konya’da da büyükşehir belediyesine bağlı bilim merkezi sponsorluğunda Konya Bölge Eğitimi ’ nin koordinatörlüğünü de üstlendi.


Tüm lise ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği yarışmada katılımcıların kendi bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir.

Katılımcıların Bilim Merkezine gidiş ve gelişleri ücretsiz servislerle sağlanacaktır. Servisler sabah saat 09:00’da Kültür Park’tan kalkacaktır. Dönüş servisleri eğitimin bitiş saati olan 16:00’dan sonradır.

Katılımcıların öğle yemeği Bilim Merkezi tarafından karşılanacaktır. Katılım ve detaylı bilgi için TIKLAYIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEKNOLOJİ İLE EĞİTİMİN BULUŞTUĞU YER: ŞEHİT AHMET ÖZSOY KIZ İHL

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Türsat’ı canı pahasına koruyan şehit Ahmet Özsoy’un adını taşıyan …

Bir cevap yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız