Pazar , 26 Mayıs 2024
Ana Sayfa / Güncel / Merak edilen iOS 13’ü gözler önüne seren ilk görseller geldi

Merak edilen iOS 13’ü gözler önüne seren ilk görseller geldi

Teknoloji devi Apple’ın WWDC 2019 kapsamında tanıtacağı merakla beklenen yeni mobil işletim sistemi iOS 13 için ilk görseller sızdırıldı.

Apple’ın yazılımsal detayları genelde bu şekilde sızdırılmıyor. Ancak 9to5Mac yine bir sürpriz yaptı ve iOS 13 işletim sisteminden ilk görselleri karşımıza çıkardı. Bu görsellerde direkt olarak göze çarpan en büyük yenilik koyu arayüz modu oluyor. Burada ana ekrandaki dock, ekran görüntüsü düzenleme sayfası ve Müzik uygulaması koyu arayüzle karşımıza çıkıyor. Bu mod açıldığı zaman işletim sistemi tüm arayüzü koyultuyor ve böylece gece kullanımı daha kolay hale geliyor. Bu mod aynı zamanda pil ömrüne de az da olsa olumlu etki ediyor. Açıldığı zaman koyu arayüz desteği bulunan uygulamaları da karartacak mod, biliyorsunuz çok uzun zamandır bekleniyor. Sızan görsellerde aynı zamanda iPad Pro’da gösterilen yeni “Anımsatıcılar” uygulaması da karşımıza çıkıyor. Bunun haricinde tasarımsal anlamda büyük farklar taşımayan yeni sürüm, mevcut deneyimi daha iyi hale getirmeye odaklanıyor. iOS 13 ile gelen başka yeni yazılımsal özellikler ise elbette bulunuyor. Örneğin işletim sisteminde akıllı bir RAM yönetim sisteminin olacağı belirtiliyor. Bu sayede telefonun kullanıcı alışkanlıklarını algılayacağı ve sık kullanılan uygulamaları ön bellekte hazır tutacağı söyleniyor.

iOS 13 sürümüyle tüm detaylarına burada yer verdiğimiz yepyeni bir özellik de sunuluyor. Bu özellik sayesinde iPad modelleri Mac bilgisayarlara harici bir ekran / monitör olarak atanabiliyor. Arkadaşlarımı Bul ve iPhone’u Bul uygulamalarını bir araya getirecek (Find My isimli tek bir uygulama ile) yeni işletim sistemi,  iMessage tarafında da gelişiyor. Kişilerin artık WhatsApp gibi profil fotoğrafı atayabileceği ve Animoji’lerden çıkartma oluşturabileceği belirtiliyor. Hepsine ek olarak Mail uygulamasını da yenileyecek firma, burada belirli kişilerin e-posta göndermesini engelleyebileceğiniz bir altyapı kuruyor. Haritalar uygulamasına ise sık gidilen konumlara kolay yönlendirme alınma gibi özellikler dahil ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEKNOLOJİ İLE EĞİTİMİN BULUŞTUĞU YER: ŞEHİT AHMET ÖZSOY KIZ İHL

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Türsat’ı canı pahasına koruyan şehit Ahmet Özsoy’un adını taşıyan …

Bir cevap yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız