Pazartesi , 17 Haziran 2024
Ana Sayfa / Eğitim / İHL’Lİ KIZLAR KODLARSA, DÜNYA DEĞİŞİR!

İHL’Lİ KIZLAR KODLARSA, DÜNYA DEĞİŞİR!

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Milli İrade Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, güzide eğitim kurumlarından bir tanesidir.

Bünyesinde ortaokulunda bulunduğu okul, 25 derslik, 150 kişilik pansiyonu, 600 kişilik konferans salonu ve geniş bir yemekhaneden oluşuyor.

Kapalı ve açık spor komplekslerinde fitness, jimnastik, halı sahası, yürüyüş parkuru ile gençlerimiz spor alışkanlığı kazanıyor.

Fizik, kimya, biyoloji, bilişim ve robotik laboratuvarlarının yanı sıra fen dersine özel olarak hazırlanan uygulama serası ile kızlarımız bilimi görerek ve severek öğreniyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SİBER KALKANLA DESTEK OLDULAR

Pandemi zamanının yaşandığı bu zor günlerde imam hatipli kızlar, robotik kodlama ve bilişim atölyelerinde sağlık çalışanları için “KIZLAR KODLARSA, DÜNYA DEĞİŞİR” sloganıyla tıbbi siberlik maskeler üretip, bakanlığa teslim etti. 3D yazıcılar ile üretilen bu maskeler sağlık çalışanlarının sağlıklarını koruma açısından büyük önem taşıyor.

Milli irade Uluslararası Kız İmam Hatip Lisesi, geleceğin kadın mühendislerini yetiştirmek için Gençlik ve Spor Bakanlığının 2018-1 Proje destek programı tarafından desteklenen “Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir” projesi okulda gerçekleştirildi.

Proje kapsamında robotik ve kodlama atölyesi kurulmuş, okul binası içerisinde 10 adet robotik seti,10 adet atölye malzeme seti, 3D yazıcı, 3D kalem ve farklı robot setleri ile yapılan çalışmalar ve eğitimler sonucunda bir fuar düzenlendi.

Ayrıca bu fuarda Robotlar Futbol Oynuyor, Bluetooth Kontrollü Araba, Otto Robotlar, 3D kalem kullanımı, 3D yazıcı, Lego mindstorms ev3, Makey Makey, Labirent çözen robot, 3D baskılı anahtarlık boyama, Scratch ile Oyun Kodlama, Mbot, Twin Eğitim seti gibi etkinlikler sergilendi.

Uygulamalı mescidinde kabinet derslik sistemi uygulanırken; müzik dersliği, resim ve ebru atölyesi ile öğrenciler sanatla buluşuyor.

Her türlü imkânlarını öğrenciler için kullanan okulda; kitap cafe, kütüphane ve bilişim salonunun yanı sıra akıl oyunları ve satranç salonu da bulunuyor.

Kızlarınızın emin, güvenilir ve kaliteli ortamlarda eğitim almalarını istiyorsanız Milli İrade Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni tercih edin!

https://onderankara.com/wp-content/uploads/2020/04/8-1024x718.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEKNOLOJİK VE FERAH SINIFLARI İLE BAŞARIYI YAKALAMAK ÇOK KOLAY…

Keçiören’de merkezi bir konumda olan Keçiören Anadolu İmam hatip Lisesi, teknolojik ve ferah sınıfları ile …

Bir cevap yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız