Çarşamba , 24 Temmuz 2024
Ana Sayfa / Güncel / APPLE’DAN İMAM HATİPLİ GENCE ÖDÜL

APPLE’DAN İMAM HATİPLİ GENCE ÖDÜL

Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Gürkan Cebeci, dünyanın en ünlü teknoloji markalarından birinin açığını buldu. Siri uygulamasının açığını yakalayan Cebeci, bu hatayı bildirdiği Apple’dan 3 bin Dolar ödül kazandı.

Yaklaşık 4 senedir ‘Siri’ üzerine çalışan Cebeci, bir sistem hatasını yakaladı. Ekranın kilitli olmasına rağmen ‘Hey Siri gelen mesaj var mı?’ sesli komutuyla gelen mesajların okunduğunu fark eden Cebeci, bu hatayı firmanın merkezine bildirdi.

Video çekip ispatladı

Teknoloji devinden olumsuz yanıt almasına rağmen pes etmeyen Cebeci, hatayı video çekerek ispatladı. Yaklaşık 2 hafta sonra firmadan yanıt alan lise öğrencisi, hatanın kabul edildiğini ve güncelleme ile düzeltileceğini öğrendi. Firma tarafından 3 bin Dolar ile ödüllendirilen Cebeci’ye ayrıca üzerinde “Bize bildirdiğiniz hata için tüm ekibimiz olarak size sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yeni güncelleme ile bulduğunuz sistem hatasına çözüm getirmiş bulunmaktayız. Sizin için bir de sürpriz hazırladık. Apple bakiyenize 3 bin dolar yükledik. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle” yazılı bir plaket verildi.

İş teklifi aldı

Bu süreçte firmanın Çinli rakibi Huawei’den iş teklifi aldığını belirten Cebeci, hedefinin hayranı olduğu firmada çalışmak olduğunu söyledi. Cebeci, farklı firmalardan da iş teklifi geldiğini söyledi.

Önder’e konuşan Cebeci “Ailem derslerimi aksattığım için biraz kızdı, Apple’dan sana hayır yok dediler. Ancak ailem bu başarıdan sonra çok sevindi. Artık beni desteklemeye başladı. Kendime hep ‘başarı bir yolculuktur, varış noktası değil’ dedim. Hayallerim gerçek oldu. Firmalar peşimden geliyor. Apple’dan gelecek teklifi bekliyorum. Hayallerinin peşini kimse bırakmasın. Ben bırakmadım.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEKNOLOJİ İLE EĞİTİMİN BULUŞTUĞU YER: ŞEHİT AHMET ÖZSOY KIZ İHL

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Türsat’ı canı pahasına koruyan şehit Ahmet Özsoy’un adını taşıyan …

Bir cevap yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız